Eukaliptus – Twój wielozadaniowy sprzymierzeniec

Eukaliptus, wiecznie zielone drzewo pochodzące z Australii, kryje w sobie niezwykłą moc. Ta wyjątkowa roślina lecznicza zawiera w swoich liściach drogocenny olejek eteryczny, który od lat wykorzystywany jest w ziołolecznictwie i kosmetyce. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jest to naturalny środek przeciwzapalny, który łagodzi ból, pozwala się zrelaksować, a dodatkowo doskonale odżywia suchą skórę. Wiedzę o naturalnych sposobach leczenia oraz sile roślin leczniczych od lat wykorzystuje w swoich produktach marka KNEIPP.

Eukaliptus na dobry początek dnia

Jeśli lubisz zaczynać dzień od odświeżającego prysznica sięgnij po niezwykły żel do mycia ciała marki KNEIPP z eukaliptusem i miętą, który orzeźwi Twoje zmysły. Ten doskonale dobrany duet roślin leczniczych wprawi Cię od rana w doskonały nastrój. Dzięki zawartości olejku eterycznego z eukaliptusa Twoja skóra będzie odżywiona i odpowiednio nawodniona, ponieważ zawarte w nim substancje zwiększają zdolność skóry do produkcji ceramidów, zatrzymywania wody oraz zwiększają ochronę bariery skórnej. Z kolei olejek miętowy, dzięki świeżemu i orzeźwiającemu zapachowi, sprzyja poprawie pamięci oraz koncentracji. Tak rozpoczęty poranek może być zwiastunem tylko dobrego dnia.

Na stres i spięte mięśnie najlepszy jest olejek z Eukaliptusa

Piętrzące się wyzwania, które codziennie stawia przed nami życie zawodowe i prywatne sprawiają, że czujemy się ciągle zestresowani i zmęczeni. Pod koniec dnia nasze plecy, ramiona i kark są spięte i obolałe, a nasza głowa pełna jest niedokończonych spraw. Zamiast położyć się na kanapie z pilotem od telewizora czy z telefonem komórkowym w dłoni, skorzystaj z dobrodziejstw aromaterapii, mocy roślin leczniczych i zafunduj sobie kwadrans odprężenia w wannie. Do swojej kąpieli dodaj  soli termalnej marki KNEIPP z olejkiem z eukaliptusa. Wyprodukowana z czystej, naturalnej termalnej solanki jest źródłem wielu minerałów i mikroelementów, a dzięki zawartości olejku eterycznego, wpływa pozytywnie na układ nerwowy, łagodzi stres, działa uspokajająco, odprężająco oraz ułatwia zasypianie.

W infekcjach górnych dróg oddechowych wypróbuj, kąpiel i inhalacje z eukaliptusem

Jesienią, zimą i wiosną nietrudno o przeziębienie, a ponieważ żyjemy w ciągłym biegu, to nie mamy zazwyczaj czasu na odpowiednią regenerację organizmu. Niechciana infekcja często długo daje nam się we znaki, a uporczywy kaszel czy katar utrudniają codzienne funkcjonowanie i odbierają energię do działania. Jak sobie pomóc? Najlepiej trochę zwolnić i przez kilka dni zadbać o swój organizm. Postaw na naturalne leczenie i sprawdzone od lat sposoby walki z przeziębieniem. Włącz do swojej diety czosnek, cebulę, imbir i cytrynę, a wieczorami korzystaj z gorących kąpieli i inhalacji. Do wody o temperaturze 36-38 stopni dodaj eukaliptusowego olejku do kąpieli marki KNEIPP, który rozgrzeje Twoje ciało, sprawi, że łatwiej będzie Ci się oddychać, a po wyjściu z wanny Twoja skóra stanie się aksamitna. Wystarczy 15-20 minut, aby poczuć się znacznie lepiej! Zawarty w eukaliptusie drogocenny olejek eteryczny szybko postawi Cię na nogi, ponieważ jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym!

Eukaliptus i inne rośliny lecznicze to wspaniały arsenał skutecznych sposobów na rozwiązanie wielu naszych problemów zdrowotnych. Warto poznać ich właściwości i ukrytą w nich moc, aby jak najlepiej wspomagać na co dzień nasz organizm i w naturalny sposób przywracać siły witalne. 

Lubisz pisać? Wyślij formularz i zostań naszym autorem ✍

Dowiedz się więcej