Joga na lepsze samopoczucie – Aleksandra Żelazo

Chcemy czuć się dobrze. Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Jednak jak to osiągnąć, zwłaszcza teraz, w czasie kwarantanny, gdy za oknem coraz cieplej, zieleniej, piękniej, a my musimy zostać w domu i oglądać świat przez okno?

Moi Drodzy, ten czas, nasza kwarantanna może przynieść dużo korzyści, jeśli tylko damy sobie pozwolenie na poszukiwania nie tylko na zewnątrz, ale również w sobie. Joga może w tym mocno pomóc.

Krótka sesja Jogi – 5 minut dla ciała i umysłu

Mam dla Ciebie propozycję krótkiej sesji jogi, podczas której wykonamy proste asany mające znakomity wpływ na nasze samopoczucie. To tylko 5 minut. Zobaczysz, że nawet w tak krótkim czasie możesz poczuć przyjemne rozluźnienie i tym samym poprawić swoje samopoczucie.

Dlaczego joga? Ponieważ są to ćwiczenia oddziałujące zarówno na nasze ciało, jak i umysł. Dbają o zdrowy kręgosłup, otwarcie klatki piersiowej, uelastycznienie miednicy oraz świadomy oddech. Takie połączenie gwarantuje zdrowie fizyczne, ale również emocjonalne.

W praktyce, którą dziś wykonamy, skupimy się na wydłużeniu kręgosłupa, zadbamy o to, żeby się nie garbić i znajdziemy w sobie dużo miękkości. Nie potrzebujesz do ćwiczeń żadnych akcesoriów. Wystarczy wygodny strój, odrobina chęci i… włączenie filmiku.

Jesteś gotowa na dobry nastrój? Zapraszam na wspólną sesję jogi.

Ola Żelazo

Lubisz pisać? Wyślij formularz i zostań naszym autorem ✍

Dowiedz się więcej